Dış Mekan Aplik Çeşitleri ve Fiyatları

Dış mekan dekorasyonunuza aydınlatma sağlayan, evinizin duvarlarına veya kolonlarına sabitlenen aplik tasarımları oldukça kullanışlıdır.

Haziran 11, 2024 - 12:17
Haziran 11, 2024 - 13:36
 0  14
Dış Mekan Aplik Çeşitleri ve Fiyatları

Dış mekan dekorasyonunuz için etkili bir aydınlatma arıyorsanız evinizin duvarlarına veya sütunlarına sabitlenen dış mekan duvar lambası tasarımları mükemmel bir seçenektir. Bu lambalar estetik bir görünüm sağlamanın yanı sıra güvenliği ve işlevselliği de arttırır. Farklı konseptlere hitap eden farklı modeller mekanlarınızı güzelleştirir ve kişisel tarzınızı yansıtır. Modern, rustik veya klasik tasarımlardan birini tercih ederek bahçenizi, terasınızı veya balkonunuzu dilediğiniz gibi aydınlatabilirsiniz. En çok tercih edilen dış mekan duvar lambası çeşitlerini ve fiyatlarını araştırarak bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu sayede dış mekanlarınızı hem şık hem de kullanışlı hale getirerek yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Metal kafesli aplik modelleri


Metal kafesli dış mekan duvar lambası modelleri bahçe, teras veya balkon gibi dış duvarlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Örneğin paralel tellerle tasarlanan siyah duvar lambaları, silindir lamba gözenekleriyle Akdeniz tarzı bir tasarım sunuyor. Ancak kare tel çerçeveli duvar lambaları daha çok brütalist tarza hitap ediyor. Porselen duylarla üretilen metal kafesli duvar lambaları uzun ömürlüdür. Enjeksiyon alüminyumdan yapılmış kafesli dış mekan duvar lambaları korozyona karşı dayanıklıdır. Ayrıca fırınlanmış statik boyası sayesinde rengini uzun süre korur. Bazı tasarımlarda başlığın dönme özelliği aydınlatma açısının değiştirilmesine olanak sağlar. Böylece mekanın ihtiyacına veya tercihlerine göre uygun aydınlatma oluşturulur. Ürünlerin fiyatları malzeme cinsine ve piyasa koşullarına göre değişiklik göstermektedir.

Galvanizli yarım cam retro aplikler


Dış mekanınızda rustik ya da nostaljik tasarımlar yaratmak istiyorsanız aydınlatma önemli bir faktördür. Galvaniz sacdan üretilen yarım cam retro duvar lambaları bu iki tarzı yansıtma konusunda oldukça başarılıdır. Loş ışıklar sayesinde dış mekan dekorasyonlarınızda daha eski bir görünüm elde edilebilir.

Ayrıca galvaniz sacdan üretilen dış mekan duvar lambası tasarımları aşınmaya karşı dayanıklıdır. Bu özelliği uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır. Ancak galvaniz sac yarım cam retro aplikler dikdörtgen şeklinde üretilmektedir. Bu sayede duvarın her tarafında etkili bir aydınlatma sağlanır. Bu ürünlerin güncel fiyatlarını online satış kanallarından öğrenebilirsiniz.

Dubleks alüminyum duvar lambaları


Modern dış mekan aydınlatma ürünleri arasında çift yönlü alüminyum duvar lambaları sıklıkla tercih edilmektedir. Oval, kare veya presli şekillerde üretilen bu aplik modelleri her tercihe uygun seçenekler sunuyor. Isıya dayanıklı temperli camdan üretilen duvar lambaları çoğu hava koşuluna uygun bir tasarıma sahiptir. Ayrıca elektrostatik fırın boya kullanılması boyanın çizilmesini ve solmasını engeller.

Alüminyum duvar lambalarının çift yönlü özelliği çoğu zaman evin sütunlarına odaklanmış aydınlatma sağlar. Ancak bu uygulamaları yatay olarak da kullanmak mümkündür. Bu sayede daha geniş bir alan aydınlatılmış olur. Ayrıca ev girişleri, teraslar ya da bahçe duvarları gibi farklı mekanlarda da kullanım imkanı sunuyor. Ürünlerin fiyatları kullanım amacına ve tasarım özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Tek yönlü alüminyum aplikler

Tek yönlü alüminyum aplikler genellikle duvar altlarında yukarıya doğru aydınlatma sağlamak amacıyla kullanılır. Minimalist yaklaşımla özgün bir tasarım sunan bu duvar lambası modelleri, kare veya oval gibi şekillerde üretiliyor. Ancak yukarıdan aşağıya doğru sabitlenerek daha geniş bir aydınlatma elde etmek de mümkündür. Elbette ürünlerin fiyatları tasarım özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Tek yönlü alüminyum duvar lambaları alüminyum enjeksiyonla üretilmektedir. Bu sayede aydınlatma ürünleri arasında en hafif ve en dayanıklı seçeneklerden biri haline geliyor. Ayrıca temperli lamba camı sayesinde güçlü aydınlatma sağlar. Bu cam ışığı etkili bir şekilde ilettiği gibi darbelere veya sıcaklık değişimlerine karşı da etkili bir çözüm sunar. Bu sayede dış mekanlarda her koşulda kullanılabilir.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Pazar Profesörü Pazarlama profesörü olarak iş geliştirme kapsamında sıfır problemli dijital iş ağı destekleri ile rekabet sorunlarına kalıcı çözümler üretmeye devam ediyoruz.