Doğal Teak Ağacı Sehpa Nereden Alınır?

Doğal dekorasyon ürünlerinden biri olan teak ağacı sehpa birçok dekorasyon stilinde ilgi görüyor. Özellikle bohem, rustik, country gibi dekorasyon stillerinde bu sehpa çeşitlerinin ayrı bir önemi var. Peki doğal teak ağacı sehpa nereden alınır diye merak ediyor musunuz? 

Kasım 16, 2023 - 10:08
Şubat 9, 2024 - 10:57
 0  7
Doğal Teak Ağacı Sehpa Nereden Alınır?

Doğal dekorasyon ürünlerinden biri olan teak ağacı sehpa birçok dekorasyon stilinde ilgi görüyor. Özellikle bohem, rustik, country gibi dekorasyon stillerinde bu sehpa çeşitlerinin ayrı bir önemi var. Üstelik bu ürünler iç mekanlarda olduğu gibi dış mekanlarda da oldukça kullanışlı. Peki doğal teak ağacı sehpa nereden alınır diye merak ediyor musunuz? 

Mobilya Mağazaları

Birçok mobilya çeşidinde olduğu gibi doğal teak ağacı sehpa satın almak için ilk seçeneklerden biri mobilya mağazalarıdır. Farklı dekorasyon stillerine uygun pek çok mobilya çeşidini bu mağazalarda bulabilirsiniz. Perakende satış noktalarını oluşturan bu mağazalar ev veya ofis dekorasyonunda birçok seçenek sunar. Ayrıca malzeme çeşitliliği konusunda da seçenekler fazladır. Daha çok ahşap mobilya satışı gerçekleştiren mağazalarda doğal teak ağacı sehpa çeşitleriyle karşılaşabilirsiniz. 

Ne var ki mobilya mağazalarının stok imkanları sınırlıdır. Bu yüzden ziyaret ettiğiniz her mağazada bu ürünleri bulamayabilirsiniz. Nitekim sehpa çeşitleri arasında doğal teak ağacı ülkemizde fazla tanınan bir ürün çeşidi değildir. Daha çok lüks mobilya mağazalarında bulabileceğiniz bu ürünlerin fiyatları da yüksektir. Dahası, fiyat karşılaştırması yapmak için perakende kanallarında imkanlar kısıtlıdır. 

Ev Dekorasyon Mağazaları 

Doğal dekorasyon ürünlerini satın alabileceğiniz kanallardan biri de ev dekorasyon mağazalarıdır. Bu mağazalarda da doğal teak ağacı sehpa çeşitlerini bulabilirsiniz. Ev için dekorasyon ürünlerinin satışını gerçekleştiren bu mağazalar da yine perakende satış kanalları arasında yer alır. Ancak dilerseniz bu mağazaların internet sitelerini de ziyaret edebilirsiniz.

Bununla birlikte, ev dekorasyon mağazalarının birçoğunda perakende satışı yapılan ürünler online satışa kapalıdır. Bazı ürünler ise sadece internet üzerinden sipariş verilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için sehpa alışverişi yapmadan önce mağazaları ve ürün çeşitlerini iyi incelemenizde yarar var. Dahası, tüm perakende kanalları gibi bu kanallarda da fiyatlar yüksek, çeşitlilik sınırlıdır. Ürünlerin çoğunun satışının demonte olması da montaj ve kurulum konusunda önemli bir handikaptır. 

Antikacılar ve İkinci El Mağazalar 

Doğal teak ağacı sehpalarına ulaşmak için en uygun kanallar arasında antikacı ve ikinci el mağazalar da yer almakta. Eski eşyaların alım satım işlerinin gerçekleştiği bu ortamlarda doğal teak ağacı sehpa çeşitleri ile karşılaşabilirsiniz. Fiyat açısından ikinci el mağazalarda seçenekler daha uygundur. Oysa antika değeri olan ürünlerde fiyatlar piyasa ortalamasının katbekat üzerinde olmakta. 

Mobilya Atölyeleri 

Özel tasarım mobilya çeşitlerinin üretim ve satışını gerçekleştiren atölyelerde de teak ağacı sehpalarla karşılaşabilirsiniz. İster dal isterse kök sehpa olsun bu tür atölyelerde teak sehpalar ürün çeşitleri arasında yer alır. Bununla birlikte, bu tür atölyelere her lokasyondan ulaşmak kolay değildir. Bu da farklı lokasyonlardan doğal teak ağacı sehpa tedarikini ciddi bir sorun haline getirir. 

Yerel El Sanatları Pazarları 

Günümüzde birçok bölgede geleneksel el sanatları pazarlarında el emeği ürünler alıcılarıyla buluşuyor. Doğal teak ağacı ürünler de bunlar arasında yer almakta. Tarzınıza ve bütçenize en uygun sehpa çeşitleri ve diğer dekoratif malzemeleri bu pazarlarda da bulabilirsiniz. Tabii bu kanallara ulaşım da ciddi bir sorun olabiliyor. Üstelik onca emek vererek ziyaret ettiğiniz pazarlardan eli boş dönme ihtimaliniz de söz konusu. 

Online Mobilya Satış Siteleri 

Doğal teak ağacından sehpa çeşitlerine en kolay şekilde ulaşabileceğiniz kanal online mobilya satış siteleridir. Perakende kanallardan farklı olarak bu sitelerde daha fazla ürün çeşidi bulabilirsiniz. Üstelik fiyat karşılaştırması yapar, beğendiğiniz ürünleri kolayca sipariş verebilirsiniz. 

Aydınlatma ürünleri ve ev dekorasyonu alanında 1965 yılından bu yana hizmet veren MyLamp, doğal teak ağacı sehpa ve mobilya çeşitlerine ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Bohem, rustik, vintage gibi dekorasyon stillerine uygun teak dal veya kök sehpalar için online satış sitesi mylamp.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Tümüyle el üretimi olan bu ürünlerin her biri eşsiz bir tasarıma sahip. Siz de tarzınıza en uygun ahşap sehpa ve teak dekorasyon ürünleri için mylamp.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE EXENONLINE, e-ticaret ve e-ihracat deneyimine sahip uzmanlar tarafından oluşturulmuş butik bir e-ticaret ajansıdır.